Hortensja zawieszona w przestrzeni z żywicy…

Hortensja wspaniale zmienia swoją barwę podczas jej suszenia. Z tego samego krzaka można otrzymać podczas suszenia kolor lila, intensywny róż, czy lila z odcieniem lekko niebieskawym lub zielony o odcieniu jasnej mięty.

Co ma wpływ na taki efekt? Decyduje moment, w którym zdejmujemy pojedynczy kwiatek przed tym procesem, czyli jak bardzo jest dojrzały w swojej barwie w chwili kiedy zaczynamy proces suszenia. Efekt jest czarujący. Zachwycają mnie kwiatki pięknie poskręcane, o lekko porowatej powierzchni w momencie, kiedy otula je żywica. Powstaje wówczas czarujący, przestrzenny obraz, który można wziąć do ręki. Gładka powierzchnia jest wyjątkowo przyjemna w dotyku, a super delikatne, kruche kwiatki są od tego momentu utrwalone na zawsze. To tak, jakby zamknąć czyjeś wspomnienie w małej kuli…

Zapraszam do zdjęć, wisiorek kula z żywicy a wewnątrz tylko hortensja…

WP_20160513_13_05_49_Pro

W kuli z żywicy zamknęłam trzy kwiatki różniące się swoją barwą. Dużą ozdobą naszyjnika jest wolna przestrzeń…

WP_20160513_13_03_18_Pro

W tym ujęciu wydaje się, że kula jest wypełniona po same brzegi, ale jest to tylko złudzenie…

WP_20160513_13_03_02_Pro

I jeszcze inny układ trzech hortensji…

WP_20160512_13_32_31_Pro

Więcej na temat dzisiejszej biżuterii jest na CoralRose są tam podane niezbędne dane, jakie przedstawia się w sklepie… zapraszam. Najłatwiej szukać jej klikając w zdjęcia.

Informacje o Mirosława

Trochę nietypowo, mgr inż. mechanik konstruktor a projektowanie i wykonywanie biżuterii? Przyznam, że sprawia mi prawdziwą frajdę. Mam taką zasadę, jak już coś robię to na 100 % i tak jest w tym przypadku. Blog „Projektuj Razem” powstał, między innymi dlatego, aby przybliżyć niektóre projekty szczególnie wymagającej biżuterii z żywicy.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Biżuteria z żywicy i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>