Bursztyn w żywicy… czy może nas oczarować?

Bursztyn zachwyca nas przede wszystkim różną barwą, często lekkością… a co się dzieje kiedy połączymy go z żywicą?

To co jest w nim najpiękniejsze żywica eksponuje podwójnie, uwypukla każdy najdrobniejszy detal. Ozdabia bursztyn swoją krystalicznością… a każdy skupiony promyk światła rozświetla jego słoneczne błyski.

Dzisiaj przedstawię projekt wisiorków z bursztynem o kształcie kuli i w dwóch wielkościach. Jak uatrakcyjnić zwykłą kulę? Zamknięty wewnątrz bursztyn składa się ze skupionych w krążku drobnych kawałków bursztynu, oprószonych drobinkami złotego brokatu. Ciekawą cechą prezentowanych kul z żywicy jest ukośne umieszczenie krążka względem srebrnej podwieszki, co po „ubraniu” wisiorka podkreśla jego oryginalny wzór.

Zapraszam do zdjęć…

Kula z żywicy o średnicy 30 mm a wewnątrz krążek z bursztynu.

WP_20160115_14_47_32_Pro

W kuli o średnicy 24 mm (mniejsza przestrzeń) mamy inny efekt wizualny, choć krążek umieszczony jest również ukośnie względem podwieszki. Wydaje się, że kule jest bardziej wypełniona bursztynem…

WP_20160115_15_01_59_Pro

Dla porównania wielkości, dwie kule razem… żywica sprawia, że wyglądają jak kule pełne bursztynu, choć w rzeczywistości zamknięte wewnątrz są tylko krążki…

WP_20160115_14_56_15_Pro

Więcej na temat dzisiejszej biżuterii jest na CoralRose są tam podane niezbędne dane, jakie przedstawia się w sklepie… zapraszam. Najłatwiej szukać jej klikając w zdjęcia.

Informacje o Mirosława

Trochę nietypowo, mgr inż. mechanik konstruktor a projektowanie i wykonywanie biżuterii? Przyznam, że sprawia mi prawdziwą frajdę. Mam taką zasadę, jak już coś robię to na 100 % i tak jest w tym przypadku. Blog „Projektuj Razem” powstał, między innymi dlatego, aby przybliżyć niektóre projekty szczególnie wymagającej biżuterii z żywicy.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Biżuteria z żywicy i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>