Czar cytrynowych kwiatków… czyli kompozycja z roślin w żywicy

DSC_0008 d Zatrwian często zdobi nasze pomieszczenia. Jest piękny dopiero co zerwany, ale też doskonale prezentuje się po jego wysuszeniu. Charakterystyczne są delikatne kwiatki skupione w kłosach, które wyglądają jakby ktoś wyciął je z cieniutkiej bibuły. W tym cały ich urok… szczególnie, gdy do zatopienia w żywicy, każdy kwiatek wyjmuję z kłosa i układam w bukiet…. dodatkowo ozdabiam innymi, równie delikatnymi roślinami. Taki twór nazywam kompozycją z roślin, bo jest to wiele prób dobierania do siebie takich cudeniek natury, które korespondują ze sobą… a w końcu tworzą razem coś pięknego dla oka. W tym mini bukiecie, często milimetrowej wielkości roślinka ma wielkie znaczenie. Dzisiejszym bohaterem jest cytrynowy zatrwian w połączeniu z miniaturowymi, ciemno fioletowymi pąkami i zielonym mchem. Jak prezentują się w przejrzystej jak szkło żywicy? Pozostawiam do indywidualnej oceny…

DSC_0027

DSC_0016 d

DSC_0008 d

Więcej na temat dzisiejszej biżuterii jest na CoralRose są tam podane niezbędne dane, jakie przedstawia się w sklepie… zapraszam. Najłatwiej szukać jej klikając w zdjęcia.

Informacje o Mirosława

Trochę nietypowo, mgr inż. mechanik konstruktor a projektowanie i wykonywanie biżuterii? Przyznam, że sprawia mi prawdziwą frajdę. Mam taką zasadę, jak już coś robię to na 100 % i tak jest w tym przypadku. Blog „Projektuj Razem” powstał, między innymi dlatego, aby przybliżyć niektóre projekty szczególnie wymagającej biżuterii z żywicy.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Biżuteria z żywicy i oznaczony tagami , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>